Vše je jen moment, ať se zdá, že to moment není. Jsme prostě na procházce a každý má tuto procházku v různém časovém úseku. Tento čas je obrovsky vzácný, je natolik výjimečný. Zároveň čas postupně uzavírá cestu v těle, ale zároveň v plném přechodu se pak plně otevírá nehmotný stav bytí.

Jsme zde na výletě. Jsme zde jen na procházce, jen procházíme z jednoho bodu do dalšího. Je zde ta vzácnost tohoto procházení, neboť nám dává výjimečné poznání. Zároveň, kdo více otevírá srdce, stává se více stavem duše. Je přínosný pro celou svou cestu, ale cestu nás všech. Každý jsme výjimečný v této cestě, neboť každý dostal ten čas k hlubokému poznání. Zároveň někdy se lidé stávají závislostí na tělesném, na svém nekonečném lpění na svém těle a nepřijmutí přechodu, tedy fyzické smrti.

Lidstvo zde stvořilo mnoho třpytivých září a mnoho závislostí pro tělo, které má jistý a jasný předpoklad do tohoto upadat, ale tím stav duše je ve stínu. Moc a peníze a těch výjimečných věcí, které jsou lákadlem. Neznamená, že neustálé a překotné vylepšování techniky a jiných překotných věcí, změní svět k lepšímu. Už dnes víme, že tomu tak není.

Je to lidské srdce, které dokáže naplnit a proměnit cestu každého z nás a tím i celého světa. Srdce je tím nejstarším a nejmodernějším lékem, který kdy byl stvořen. Nebyl však stvořen člověkem a tím je v té nejhlubší podstatě duchovní srdce tak čisté. Srdce je darem pro celé lidstvo. Málo z nás srdcem hovoří. Srdce je cestou. Jen jdeme z bodu do bodu. A to co je mezitím, je ten čas a to je život každého z nás.

Srdcem naplnit tento čas je ten nejkrásnější moment, neboť je to moment.

Tom Borl