Tomáš se věnuje lidem při osobních sezeních a cestě srdce již 14 let.

Mnozí z Vás mě znají a ti, kteří ne, mě mohou poznat v cyklu přednášek, konajících se v rámci festivalů.
Srdečně Vás zvu k tomuto článku a také na přednášku.
Život je velký dar. Dává nám výjimečnou možnost rozkvést v srdci a otevřít se cestě štěstí. Tělo je složeno z času, a tak čas je nejlepším přítelem. Vede nás k zodpovědnosti s jeho nakládáním, a také nám dává možnost růstu v životě, abychom vše, co obsahujeme, poznali.
Každý má v sobě výjimečné dary a nese v sobě cestu poznání.
Nezačal jsem cestovat proto, abych našel svobodu nebo proto, abych se probudil, ale proto, abych viděl, jaký svět je. Jak žijí lidé v různých koutech naší krásné planety. Jak duše obléká mnoho tělesných obleků různých barev a kultur a kolik zkušeností může získávat. Jak fungují různé struktury a náboženství a krása naší Země.
Teď se pojďme vydat na cestu Velikonočním ostrovem.
Moje cesta na Velikonoční ostrov se začala už na Srí Lance, kde jsem strávil 8 měsíců. Nechávám život promlouvat a moc mu do toho nemluvím, a tak vítr života přinesl Velikonoční ostrov a já jsem srdcem tento vítr přijal.
Má cesta byla i se zastávkami: New York – Houston – Santiago de Chile. Velká to cesta, na kterou jsem se ani nijak nepřipravoval, ale vnitřně jsem věděl, že pro mě bude velice důležitá.
Velikonoční ostrov je tajemstvím samotným a je také pravda, že nikde jinde na světě sochy nepotkáte. Snad se říká, že jedna nebo pár je v New Yorku v Muzeu.
Velikonoční ostrov je nejizolovanější obydlený ostrov na světě a patří mezi nejzáhadnější místa. Nachází se cca 3 500 – 3 700 km od pobřeží.
Proč se mu vlastně říká Velikonoční ostrov? Je to proto, že 5. dubna roku 1722 o Velikonoční neděli vstoupil nizozemský admirál na tento ostrov. A odtud je název až do dnešní doby.
Je to přání mnoha lidí, tento ostrov navštívit, a chápu to, protože je to opravdu výjimečné místo.
Je pravda, že o tomto ostrově bylo napsáno mnoho článků a také mnoho cestopisů a jiné zprávy, prostě ostrov je opředen mnoha tajemstvími. Jinak v domorodém jazyce je to Rapa Nui.
Já jsem však vůbec nepřemýšlel o různých záhadách a teoriích. Prostě jsem nastoupil do letadla a vydal jsem se na cestu poznání, neboť život mi to donesl, a tak jsem tuto výzvu přijal.
Je nádherné, když se přibližujete letadlem nad tento ostrov, který je v samotném oceánu a ranvej je téměř přes celý ostrov. Měří cca 3 318 m a je to nejodlehlejší letiště na světě.

Po dlouhé cestě, která stojí za to, jsem zde nakonec přistál, a to na letišti Mataveri v Hanga Roa. Je to výjimečné zde stát a děkoval jsem za tuto možnost.
U východu z letiště na mě čeká uvítání ve formě květinového daru kolem krku a již se vydávám na cestu. Projedu městem Hanga Roa. Je to hlavní město ostrova, nachází se v jižní části západního pobřeží a je obklopeno vyhaslými sopkami Maunga Terevaka a Rano Kau. Vydávám se do svého ubytování. Na cestě mě potká mimořádně nádherná duha, a tak zastavujeme a rozjímáme.
Přátelé, to je jen začátek toho, co se pak odehrávalo během mé cesty. Více se právě dozvíte na přednáškách.
Jsou to události, které nejsou pro hlavu, ale pro srdce, jsou to otevření a vidění, která rozumem nevezmete, ale přesto jsou tak skutečná.
Přednáška bude nejen o těchto tajemnech a viděních, ale také praktické informace pro naše tělesné smysly. A samozřejmě i cestovatelský pohled.
Celá přednáška bude doprovázena videi a fotkami.

Moc se na Vás těším,
Tomáš Borl

Nejnovější příspěvky

  • Každý krok pomáhá

    V nás je ta cesta. V cestě srdce k Vám […]

  • Pohledem a cestou s Tomem

    Umělá inteligence, může přinést spoustu skvělých cest . Planeta Země […]

  • Spontánní povídání s Tomem

    Zaposlouchejte se rozhovoru, kde se dozvíte o putování na Velikonoční […]