Krásné dobré ráno, Česká a Slovenská republiko, přeji ti mnoho radosti a lásky a to vlastně přeji všem občanům, neboť je to náš domov na určitý čas. Nechť lidské hodnoty jsou tím prvotním zájmem. Úcta, pokora, láska a hlavně sounáležitost společnosti. Je tady ještě mnoho práce a to v politické sféře, ale i v mnoha oblastech běžného života. 100 let republiky by nám hlavně mělo připomenout, že láska je víc než válka, že život člověka je vzácnější než peníze.

Je důležité mít zde hodnoty lidské a lidský život a harmonie každého z nás na prvním místě. To je známka vyspělé společnosti, která má srdce na správném místě. Je třeba, aby tato oslava nebyla jen povrchní, ale byly zde přijaty skutečná rozhodnutí a vzít zodpovědnost každý z nás za sebe, ať se nacházíme kdekoliv.

Život je vzácný, Čas je vzácný, Láska a Lidskost je vzácnost, která proměňuje lidský životy.

Nechť každý z nás je tím důležitým článkem a zároveň hlavně pracujme na svém bytí. Buďme dobrými lidmi, které duch lásky a dobra provází.

Krásná léta, Česká a Slovenská republiko! Krásný život občané!

Zároveň je také potřeba říci, že jako svůj domov vnímám celou živou planetu, na které se narodil každý z nás. Je důležitá láska v celém světě a zároveň, že práce a zodpovědnost je na každém z nás, ať se nacházíme v jakémkoliv koutu této krásné planety. Žádná válka nevyléčí svět.

Láska umí léčit celý svět a vede lidstvo k hlubokým hodnotám srdce.

Tom Borl